Bezglutenowy chlebek bananowy (pyszny)

Wegański, bezglutenowy, pyszny chlebek bananowy. Fantastyczny. Prosty do przygotowania, na bazie mąki owsianej (zmieliłam płatki) i gryczanej. Kilka składników, fantastyczny, lekko słodki smak.

Chlebek bananowy w tej wersji to nasze pieczywo, przyznaję, że może nie pasuje do wszystkiego, ale do większości kanapek jest idealny. Nie słodzę go dodatkowo, ma jedynie słodycz z bananów. Stał się u nas świetnym pieczywem, które jest alternatywą dla pszennego, jak również bardzo polubiły go dzieci.

Choć może to co za sekundę napiszę nie będzie bardzo fit, to muszę: świetnie smakuje z masłem orzechowym :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Miksuję banany. Płatki owsiane mielę lub można dodać całe (choć zmielone sprawiają, że chlebek jest bardziej zwarty :)). Dodaję mąkę ze zmielonych płatków oraz gryczaną, sól, olej. Mieszam.

Krok 2. Przekładam do formy ok. 25 cm keksowej wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę 30-35 minut w 180C. Chlebek jeszcze dojdzie po ostudzeniu, niemniej dobrze, jeśli patyczek nie będzie bardzo mokry.

Chlebek bananowy
Chlebek bananowy
Chlebek bananowy
Chlebek bananowy
10 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.