Batoniki z białej czekolady z bakaliami

Kolejny pomysł na świąteczny prezent – śnieżne batoniki z białej czekolady z bakaliami, zapakowane w woreczek celofanowy i związane kokardą. Myślę, że każdy chciałby dostać taki słodki prezent na Mikołajki czy pod choinkę. Batoniki przygotowałam z białej czekolady, która apetycznie kontrastuje z bakaliami, ale możecie wybrać inną, która uraduje obdarowaną osobę.

Batoniki to też pomysł na przygotowanie domowej kostki czekolady z ogromną ilością bakalii. Ja do środka wrzuciłam żurawinę, migdały i orzechy włoskie, ale czemu nie pokusić się o dodanie kandyzowanej skórki pomarańczowej czy drobinki wanilii. Pycha. Takie słodkie upominki to fajny pomysł, tym bardziej, jeśli są przygotowane samodzielnie. Polecam również ciasteczka z bakaliami oraz domową mieszankę herbacianą.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od roztopienia w kąpieli wodnej czekolady.

Krok 2. Do roztopionej czekolady dodaję żurawinę, orzechy i mieszam.

Krok 3. Przekładam do formy wyłożonej papierem do pieczenia lub folią przezroczystą (ułatwi Wam to wyjęcie), równam i chowam na minimum 3 godziny do lodówki.

Krok 4. Po schłodzeniu kroję na kawałki i pakuję.

Batoniki z białej czekolady
Batoniki z białej czekolady
Batoniki z białej czekolady
Batoniki z białej czekolady
24 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.