Batoniki bakaliowe

Smaczne batoniki bakaliowe, które przygotujecie z łatwością w domu. Idealne zamiast kupnych, w sam raz do podjadania. Podpowiem, że warto zrobić podwójną porcję, naprawdę szybko znikają. Batoniki bakaliowe przypominają troszkę jedne z popularnych kupnych, tylko są bardziej miękkie. Ja zrobiłam wersję z suszonymi owocami, orzechami i kulkami czekoladowymi, ale śmiało możecie dodać kawałki suszonych bananów, płatki owsiane czy duże fragmenty czekolady.

Batoniki bakaliowe są pyszne i na pewno troszkę zdrowsze niż kupne. Oczywiście, nie powiem Wam, że są bez kalorii, :) ale można dobrać składniki wedle własnych potrzeb. W ten sposób robiłam już kiedyś batoniki bez cukru z orzechów. Polecam i zachęcam do własnych „kombinacji”. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Orzechy lub inne wybrane przez Was większe składniki siekam drobniej.

Krok 2. Wszystko wrzucam do miski i dodaję jaja. Uwaga! Jeśli nie dodajecie nic słodkiego, jak np. czekolada, kulki itd., to dodajcie 2 łyżki miodu lub cukier puder. Wszystko mieszam.

Krok 3. Uklepuję (to bardzo ważne, by dobrze uklepać, masa jest dość sypka, ale ładnie się łączy w trakcie pieczenia) w formie 20x20 lub tortownicy i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika na 12–15 minut, kroję po wystudzeniu.

Batoniki bakaliowe
Batoniki bakaliowe
20 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.