Barszcz czerwony klarowny z jajkiem

Długo nie dawałam się przekonać mojemu Mężowi, że jada się barszcz czerwony z jajkiem. :) Zawsze jajko kojarzyło mi się z białym barszczem. Okazuje się jednak, że jest bardzo smaczny, a połączenie proste, tanie i pyszne. A skoro jadało się tak w rodzinnym domu Michała, to i u nas tak będzie, w zasadzie to fajna alternatywa dla barszczu z uszkami.

Poza tym barszczu można też nalać do kokilek i po prostu popijać do obiadu. Barszcz czerwony jest klarowny, delikatny i aromatyczny… to właśnie nasz rodzinny barszcz. Nie tylko od święta, po prostu na co dzień. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Buraki gotuję (ok. 20–30 minut).

Krok 2. Następnie je odlewam i studzę (ja wystawiam na balkon).

Krok 3. Obieram buraki (jak są wystudzone, to nie parzą w dłonie) i ścieram na tarce o grubych oczkach.

Krok 4. Zalewam około 2 litrami wody, wsypuję wszystkie przyprawy, cukier, sok z cytryny (ma ładniejszy kolor) i gotuję kilkanaście minut. Gotuję to złe słowo, raczej na niewielkim ogniu, staram się, aby nie bulgotał za bardzo, po prostu zagotowuję i zmniejszam ogień, by sobie pyrkał. (Jeśli dopuścicie do ostrego bulgotania, to będzie jadalny, ale kolor będzie miał mdły. ;-)). Podaję z ugotowanym na twardo jajkiem lub w kokilkach do popijania. Smacznego.

Barszcz czerwony klarowny
Barszcz czerwony klarowny
13 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.