Barramundi z grilla ze śliwkami

Przepis na barramundi z grilla ze śliwkami, czyli kolejny fajny pomysł na rybę z grilla. Ja proponuję barramundi, rybę o delikatnym smaku, trochę przypominającą karpia, ale z niewielką ilością ości (to lubię!). Barramundi pokazywałam Wam już, robiąc rewelacyjną rybę w soli (polecam), a tym razem proponują taką z grilla.

Rybę nadziałam ziołami i suszonymi śliwkami, ma dzięki temu fajny, słodko-ziołowy posmak, a podczas grillowania pięknie pachnie. :) Mam nadzieję, że spodoba Wam się taka rybna odmiana po klasycznej kiełbasie z grilla. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rybę czyszczę, nadziewam ziołami i śliwkami, dodaję trochę oliwy, doprawiam pieprzem i solą.

Krok 2. Grilluję, aż skórka będzie rumiana. Smacznego

Wino do ryby z grilla

Do ryb, nie tylko z grilla, świetnie pasuje wino białe. Tym razem wybraliśmy wino białe wytrawne, świeże i aromatyczne, co fajnie komponuje się nie tylko z rybą, ale i suszonymi owocami (dzisiejsza barramundi ze śliwkami). Wino Rueda Senorio Real Verdejo 2011 pochodzi z regionu Rueda, tego rodzaju wino musi być choć częściowo wytworzone ze szczepu Verdejo. A sama Rueda jako region Hiszpanii słynie właśnie z win białych.

Rueda Senorio Real Verdejo 2011 zostało wyróżnione jako wino roku Monde Selection, a tę konkretną butelkę dostaniecie w Makro.

Wino do ryby z grilla
Wino do ryby z grilla
Barramundi z grilla
Barramundi z grilla
30 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.