Baranek wielkanocny

Baranek wielkanocny z maślanego ciasta, idealny do święconki, szczególnie takiej większej. Do przygotowania go potrzebna jest forma do ciasta 'baranek', ja nie mogłam się jej oprzeć i oto mam baranka. :)

Ciasto zrobiłam z przepisu, który był na opakowaniu foremki, zawsze warto zachować taki przepis. :) Może i do innych foremek tego typu? Dla mnie to jeden z takich wypieków, które przede wszystkim mają wyglądać, a w drugiej kolejności smakować. Ale baranek wyszedł smaczny, jest lekko słodki, taki krucho-maślany. Mi się kojarzy z odpustowymi wypiekami, które czasem można było dostać na straganach, wsadzić do koszyczków wielkanocnych, a potem zjeść. :) I jaki by nie był, zawsze smakował. Ten wielkanocny baranek jest bardzo smaczny, więc nie trzeba będzie nikogo namawiać do zjedzenia go, a już na pewno nie dzieci.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mikserem ucieram masło z cukrem.

Krok 2. Dodaję pozostałe składniki, czyli obydwie mąki, proszek do pieczenia, jajko, cukier waniliowy.

Krok 3. Mieszam. Ciasto będzie dość sypkie, takie troszkę suche.

Krok 4. Foremkę smaruję masłem, składam i wypełniam ciastem. Ja lekko dociskam ciasto, ale też nie za mocno, bo nie będzie miało gdzie rosnąć. :) Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180°C i piekę około 35–40 minut. Wyjmuję, gdy troszkę przestygnie i kładę na kratce, by całkowicie się schłodził. Gotowe.

Baranek wielkanocny
Baranek wielkanocny
29 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.