Bananowiec

Bananowiec to kolejny deser na zimno z przepisu mojej Mamy, myślę, że zasmakuje Wam tak samo, jak wyśmienity sernik na zimno na krakersach bez żelatyny. A bananowiec to deser na bazie bananów, masła i galaretek. Jest po prostu wyśmienity. To jeden z tych deserów, które je się bez opamiętania. :) Przepis na bananowca jest naprawdę prosty, w zasadzie wystarczy wszystko wymieszać i schłodzić.

Przygotowując bananowca, wybierzcie galaretki w kolorze zielonym i żółtym, jak najbardziej w kolorze „bananowym”. Deser możecie trzymać kilka dni w lodówce, ale na pewno zniknie szybciej. Jeśli lubicie, to na dnie możecie położyć biszkopty, ale nie jest to konieczne. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rozgniatam banany na "paćkę". 1–2 całe banany zostawiam do dekoracji.

Krok 2. Masło, a najlepiej masło roślinne, kręcę z cukrem pudrem i cukrem waniliowym na puch. Dodaję rozciapane banany i miksuję.

Krok 3. Dodaję galaretkę cytrynową lekko przestudzoną. Miksuję.

Krok 4. Wlewam do formy. Chowam do lodówki, by stężało – czas minimum 3 godziny.

Krok 5. Dekoruję bananami i zalewam galaretką agrestową, chowam do lodówki na minimum godzinę, dobrze deser mocno schłodzić, np. przez noc. Smacznego.

Bananowiec
Bananowiec
Bananowiec
Bananowiec
Bananowiec
Bananowiec
6 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.