Bajaderki

Pomysł na bajaderki, czyli ciastka z niczego :) Macie zeschnięte ciasto, kruche ciasteczka, na które nikt nie ma ochoty? To do dzieła! Bajaderki :) Uwielbiam bajaderki, dzisiejsze są idealne, proste do przygotowania, za każdym razem trochę inne.

Ja wykorzystałam wyschnięte biszkopty, ale czasem robię z ciasta, maślanych ciastek, pierniczków itd. Do tego dżem, czekolada, czasem serek (wtedy są bardziej miękkie, ale ostatnio mniej jem nabiału, więc unikam). Dodaję też bakalie, orzechy – mniam!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ciastka kruszę (ja pomagam sobie moździerzem).

Krok 2. Masło rozpuszczam i do ciepłego wrzucam połamaną czekoladę (ale już bez trzymania na ogniu) i mieszam od czasu do czasu aż się rozpuści. Dlaczego tak? Bo gdy będzie za gorąco to może się rozwarstwić (patrz topienie czekolady). Do pokruszonych ciastek wlewam tę czekoladową masę, dodaję dżem, bakalie i mieszam.

Krok 3. Formuję kulki i obtaczam w posypce, kakao lub posiekanych orzechach. Chowam do lodówki na przynajmniej 30 minut by stwardniały :) Smacznego.

Bajaderki
Bajaderki
Bajaderki
Bajaderki
2 stycznia 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.