Bagietka z pistacjami i kozim twarożkiem

Chrupka skórka, mięciutkie wnętrze i pyszne pistacje. Oto bagietka z pistacjami i kozim twarożkiem. Ten drugi dodaje fajnego aromatu. Bagietka w sam raz do kanapek, kroi się z niej zgrabne kromki, a smak ma wspaniały.

Inspiracją do zrobienia bagietki z pistacjami była bułeczka zakupiona na mieście. Pomysł na bagietkę z dodatkiem pistacjowych orzeszków tak mi się spodobał, że musiałam go wcielić w życie. Tym bardziej, że ostatnie bagietki z cebulą i kozim twarożkiem były pyszne.

A wracając do samej bagietki, to dodam, że świeżość zachowuje kilka dni, co dla mnie jest wielką zaletą.

Przepis krok po kroku:

Krok 1.

ETAP I - PATE FERMENTEE
W misce mieszam składniki na pate fermentee, zagniatam, a następnie wkładam do miski i odstawiam pod przykryciem na 12 do 16 h.

Krok 2.

ETAP II - CIASTO WŁAŚCIWE
W misce przygotowuję ciasto właściwe, czyli mieszam mąkę, wodę, drożdże i sól. Zagniatam, a następnie dodaję po kawałku pate fermentee.

Krok 3. Pistacje wyjmuję z łupinek.

Krok 4. Dodaję twarożek i pistacje do ciasta i zagniatam. W międzyczasie podsypuję mąką, bo twarożek jest wilgotny.

Krok 5. Formuję kulę i smaruję ją olejem roślinnym. Wkładam do miski pod przykryciem z folii przezroczystej (ja daję zazwyczaj i folie, i ściereczkę). Odstawiam na 1,5 h do wyrośnięcia. [na zdjęciu – przed wyrastaniem).

Krok 6. [na zdjęciu ciasto po wyrastaniu]. Wyjmuję je z miski.

Krok 7. Formuję bagietkę, najwygodniej rozpłaszczyć na kształt kartki i złożyć na 3 części, a następnie połączyć końce (pokazuję to na filmiku powyżej).

Krok 8. Bagietki przykrywam folią i ściereczką i odstawiam do wyrośnięcia na 1–1,5 h. [na zdjęciu przed wyrastaniem]

Krok 9. [na zdjęciu bagietki po wyrastaniu]. Zdejmuję folię i wstawiam do nagrzanego do 240°C piekarnika na 15 minut, następnie zmniejszam temperaturę do 220°C i piekę kolejne 20 minut. Studzę na kratce.

Bagietka z pistacjami i kozim twarożkiem
Bagietka z pistacjami i kozim twarożkiem
19 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.