Bagietka orkiszowa

Zapraszam Was na pyszne pieczywo domowe, tym razem bagietka orkiszowa, w dodatku z mąki orkiszowej chlebowej. Jest bardziej sycąca niż zwykła bagietka, mniej puszysta, ale to nie jest jej wada, wręcz przeciwnie. Wystarczy mniej zjeść, by poczuć sytość.

Bagietkę orkiszową zjedliśmy z przyjemnością, na kilku zrobiliśmy grzanki z krewetkami – nabrały nowego, bardziej wyrazistego smaku. A reszta poszła na kanapki, szczególnie te z powidłami śliwkowymi. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w wodzie z cukrem. Wszystkie składniki mieszam. Następnie przekładam na blat i wyrabiam na plastyczną, gładką masę.

Krok 2. Smaruję oliwą i wkładam do miski. Przykrywam ściereczką i odstawiam do wyrastania na ok. 1 godzinę.

Krok 3. Wyrośnięte ciasto wyjmuję, dzielę na dwie części i formuję bagietki – najpierw lekko rozpłaszczam i zlepiam brzegi, wtedy delikatnie toczę i układam w formie. Odstawiam do podrośnięcia.

Krok 4. Podrośnięte bagietki nacinam i wstawiam do nagrzanego do 220°C piekarnika, piekę ok. 20 minut. Kroję po wystudzeniu, gotowe, smacznego.

Bagietka orkiszowa
Bagietka orkiszowa
2 listopada 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.