Babka pomarańczowa

Rewelacyjna babka pomarańczowa, cudowanie pachnąca pomarańczą, smaczna, delikatna… pycha! Jeśli mieliście okazję próbować cytrynowej babki mojego Taty, to również ta Wam posmakuje, bo przepis jest troszkę podobny. Babkę możecie upiec zarówno w formie z kominem, jak i takiej podłużnej. Za każdym razem wychodzi rewelacyjna.

Babka pomarańczowa będzie pięknie prezentować się na świątecznym stole. Polecam Wam też babkę makową i rewelacyjny sernik. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żółtka oddzielam od białek. Żółtka ucieram z cukrem. Dodaję masło roztopione w rondelku (i przestudzone) i miksuję całość.

Krok 2. Dodaję mąkę, proszek do pieczenia, cukier z wanilią lub aromat, sok pomarańczowy i ew. skórkę i miksuję.

Krok 3. Białka ubijam na sztywną pianę, dodaję do masy jajecznej i mieszam na niskich obrotach.

Krok 4. Przekładam do formy, wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 40 minut. Warto wbić patyczek, inny czas będzie w formie silikonowej z kominem (ok. 35 minut), inny w metalowej (ok. 40 minut), a inny w keksówce (ok. 45 minut). Po wbiciu patyczka powinien wyjść suchy, a babka z wierzchu powinna być rumiana.

Krok 5. Przestudzoną babkę wyjmuję na paterę. Przygotowuję lukier z cukru pudru i soku i polewam. Jak lukier zastygnie, to możecie kroić. Smacznego.

Babka pomarańczowa
Babka pomarańczowa
26 marca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.