Babka majonezowa

Pyszna, puszysta babka majonezowa, bardzo delikatna i niesamowicie leciutka. Brzmi dość dziwnie, bo majonez do ciasta? Ale tak! To jest jedna z najlepszych babek jakie możecie zrobić. A jeśli chodzi o majonez to w końcu to jajka ukręcone z olejem, więc tak naprawdę nadaje się do ciasta jak najbardziej, po prostu mamy zakodowane, że majonez jest głównie do dań wytrawnych.

Babka majonezowa jest naprawdę delikatna, więc nie dajcie się dłużej namawiać. Przepis prosty, babka robi się niemal sama, a jak wcześniej ukręcicie swój domowy majonez to będzie podwójna poezja.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek i białka ubijam na sztywną pianę, dodaję cukier i ubijam aż piana będzie sztywna i lśniąca. Wtedy dodaję żółtka, proszek, cukier z wanilią i delikatnie łączę.

Krok 2. Dodaję mąkę (obydwie) i majonez (nie obawiajcie się :)). Delikatnie łączę.

Krok 3. Wykładam do formy wysmarowanej masłem i wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika. Piekę 45 minut. Dekoruje pudrem.

Babka majonezowa
Babka majonezowa
Babka majonezowa
Babka majonezowa
25 marca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.