Aromatyczne ziemniaki na parze

Tym razem ziemniaki z parowaru, pomysł dość prosty, ale polecam Wam spróbować. W końcu, skoro mamy gotować na parze, to ziemniaki również można tak przygotować. Co więcej, dzisiaj zachęcam Was do odstawienia soli i przygotowania tych ziemniaków wyłącznie z przyprawami.

Ziemniaki na parze warto oprószyć kilkoma przyprawami, ja wybrałam paprykę ostrą i dużo tymianku, polecam również rozmaryn albo cząber, są aromatyczne i świetnie pasują do ziemniaków. Oczywiście, możecie też dodać inne, swoje ulubione przyprawy, jednak poprzestałabym na trzech różnych. ;-) Kilka przypraw spokojnie zrekompensuje Wam brak soli, szczególnie tymianek w tej roli sprawdza się wyśmienicie, a ziemniaki nabiorą nowego smaku.

Takie ziemniaki możecie podać do dowolnego dania, możecie je zrobić zamiast ziemniaków pieczonych czy gotowanych tradycyjnie. Ja podawałam je z delikatną rybą. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki kroję w plastry lub inne kawałki. Posypuję papryką i tymiankiem (możecie dać więcej ziół). Mieszam.

Krok 2. Przekładam do parowaru i gotuję ok. 20 minut. Gotowe, smacznego.

31 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.