Zupa kurkowa, jak u Babci! Czyli pyszna kurkowa ze śmietaną. Co prawda śmietanka nie jest konieczna, ja pamiętam smak zupy kurkowe u babci, zawsze była zabielana śmietaną lub śmietanką (ta nigdy się nie rozwarstwi). Ale można dodać bezmleczny odpowiednik np. mleko kokosowe, sojowe lub pominąć ten składnik.
PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:
Zupa kurkowa ze śmietaną krok po kroku
- czas: 1 godzina
- liczba porcji: 4-6
Składniki:
zupa kurkowa:
- 1 łyżka oliwy lub innego tłuszczu
- 1 cebula
- 1 ząbek czosnku
- ok. 300 g kurek
- 3-4 ziemniaki (młode małe - więcej) ok. 300-400 g
- 1,2 l bulionu
- 1 liść laurowy
- 4 kulki pieprzu
- szczypta słodkiej papryki
- szczypta ostrej papryki
- sól
- pół szklanki śmietanki 30%
bulion:
- 2 marchewki
- 1 pietruszka
- pół pora
- 1/2 cebuli
- 2 kulki ziela angielskiego
- 2 liście laurowe
- sól
- 4 kulki pieprzu
- 1/2 łyżeczki słodkiej papryki
Moje porady:
- warto zrobić samodzielnie bulion, nie jest to trudne i aż tak wiele czasu nie zabiera. Z gotowym bulionem zrobienie zupy kurkowej zajmuje niewiele czasu :)
Krok 1: Przygotowuję bulion, czyli gotuję wszystkie składniki z przepisu ok. 40 minut lub do miękkości.
Krok 2: Kurki myję szybko i delikatnie, kroję drobno, tak samo kroję cebulę, czosnek. Na maśle lub oleju przesmażam cebulę, dodaję kurki. Możesz dodać jeszcze odrobinę oliwy lub podlać wodą by szybko je przesmażyć. Dodaję pokrojone w kostkę ziemniaki, zalewam bulionem i gotuję aż ziemniaki będą miękkie. Do śmietanki dodaję łyżkę gorącej zupy, mieszam i dopiero wtedy łączę z zupą. Gotowe.
Komentarze: 6
bardzo dobry przepis
Czemu tu coraz mniej przepisow? Ostatni przepis jest z wrzesnia. Kotlet upada??? Paulina bylas mi inspiracja o kilku lat
Tez to zauwazylam. Szkoda.. codziennie wchodze na strone czy jest cos nowego ale lipa
Lepiej jeden dobry przepis raz na jakiś czas niż na siłę tworzenie nowych
Paulino przepraszam za powyzszy komentarz dopiero teraz przeczytalam na domowej ze byliscie w szpitalu. Jeszcze raz przepraszam.
Fajny przepis – czuję, że będzie dobry :)
Nie można dodawać nowych komentarzy.
6