Polub nas ;-)

Kotlet.tv - sprawdzone przepisy kulinarne ze zdjęciami i filmami. Czujcie się tutaj dobrze ugoszczeni.


Zupa dyniowa z cynamonem

Robiłam już ją jakiś czas temu, często do niej jednak wracam. Jest to lekka zupa przypominająca mi wszelkie owocowe zupy. Zupa dyniowa z cynamonem, bo o niej mówię jest delikatna, niezbyt gęsta, delikatnie słodkawa i ten cynamon (!) dodaję takiego fajnego smaku.

Dla mnie ta zupa jest idealna na pierwsze danie lub małą przystawkę. Jest bardzo delikatna. W przeciwieństwie do mojej ulubionej zupy dyniowej na słodko, nie jest zbyt słodka, za to jest lekka i smakowita. Polecam z ryżem lub makaronem typu wstążka.

Więcej przepisów na:
Pomysły na:
To danie możesz jeść na diecie:

Zupa dyniowa z cynamonem

Czas: ok 40 minut
Ilość porcji: dla 4 osób

Składniki

  • 350 g dyni (waga pokrojonych części, już tego co dodaję do zupy)
  • 700 ml wody
  • 1 łyżka cukru
  • 1 łyżeczka cynamonu

Zobacz jak zrobić zupę dyniową z cynamonem – film

Ten film możesz też obejrzeć w serwisie YouTube: http://youtu.be/GkZ3Ch0cwzU

Przygotowanie – wersja ilustrowana

Zupa dyniowa z cynamonem - przygotowanie
Krok 1.

Dynię (brzeg dyni, pestki i skórkę wyrzucam) kroję w cieniutkie paski lub kosteczkę.

Zupa dyniowa z cynamonem - przygotowanie
Krok 2.

Wlewam wodę do garnka, dodaję dynię, cukier i cynamon.

Zupa dyniowa z cynamonem - przygotowanie
Krok 3.

Gotuję aż dynia będzie miękka a zupka aromatyczna, ale delikatna (ok 30 minut). Podaję z ryżem lub makaronem typu wstążka. Smacznego.

Wersja do druku Wersja do druku

Zobacz również:

Komentarze (4)

Skomentuj



Dodaj foto

Możesz dodać własne zdjęcie i pochwalić się zrobionym daniem. Zrób zdjęcie i wgraj je poprzez poniższy formularz (maksymalny rozmiar pliku to 2 MB). Będzie nam bardzo miło :)