„Wino. Chcesz wiedzieć więcej?”


Niewielka książka, w której znajdziecie wiele informacji o winach. Odważę się nawet powiedzieć, że znajdziecie tu wszystko to, co trzeba wiedzieć, by ocenić rodzaj i jakość wina.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

"Wino. Chcesz wiedzieć więcej?" to cienka, niepozorna książka. Ale zawartość jest jak najbardziej wartościowa i pełna. Na pewno każdy początkujący znajdzie tu wszystkie informacje potrzebne do tego, by wino odróżnić i wybrać najlepsze do konkretnego posiłku.

Pierwsze rozdziały są podstawowe, znajdziecie tutaj informacje o winogronach oraz ocenę smaku. Mi szczególnie spodobał się rozdział poświęcony etykietom. Przedstawionych jest kilka etykiet i każda została zanalizowana. Ta wiedza na pewno pomoże poruszać się po świecie win.

Kolejne rozdziały poświęcone są konkretnym rodzajom win, znajdziecie tu Wina białe, Wina czerwone, Wina różowe, Wina musujące i osobny dział na Wina słodkie. A w każdym dziale dokładne porady i wszelkie informacje o danym rodzaju. Są tutaj też tabele różnych win z różnych krajów.

Książka na pewno jest warta przeczytania, szczególnie jeśli chcecie wiedzieć, w jaki sposób powstaje wino czy jak dobrać odpowiednie wino do konkretnej okazji. Dla mnie to taka pozycja obowiązkowa, a że nie zbyt gruba, to nikogo zachęcać nie trzeba. :)

Informacje o książce

  • Wino. Chcesz wiedzieć więcej?
  • Wydawnictwo: Olesiejuk, 2010
  • Liczba stron: 190, miękka oprawa
  • Orientacyjna cena: 20 zł
„Wino. Chcesz wiedzieć więcej?”
„Wino. Chcesz wiedzieć więcej?”

Paulina Stępień

kotlet.tv