„Toskańska trattoria” – Jenny Nelson


Tym razem książka związana z kuchnią, ale wcale nie "do kuchni". Książka, w której nie ma przepisów, za to świetnie sprawdzi się na wakacje. Lekka – zarówno wagowo, jak i fabularnie, na pewno zmieści się do plecaka. Dla mnie nie ma niczego milszego niż beztroski odpoczynek z książką w ręku.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Książka raczej babska, do poczytania w autobusie czy pociągu, ale oczywiście z kuchnią w tle. To historia szefowej kuchni Georgii, której w krótkim czasie świat wali się na głowę. A wszystko zaczyna się od niepochlebnej recenzji restauracji, w której pracuje, potem lawinowo następują kolejne małe lub większe pechowe zdarzenia.

Początek książki niezbyt mnie wciągnął, troszkę zmuszałam się, by czytać dalej. Dopiero potem, gdy Georgia ucieka na włoską prowincję i doskonali umiejętności w tamtejszej knajpie, zaczyna się robić ciekawiej. Może to moja słabość do pięknej Toskanii, ale lubię opowiadania, które rozgrywają się w tym rejonie. Opisy serów, win i pięknych krajobrazów.

Książka na pewno dobra do torby podróżnej.

Informacje

  • Toskańska trattoria
  • Autor: Jenny Nelson
  • Wydawnictwo: Bukowy Las
  • Data wydania: 2011
  • Orientacyjna cena: 30 zł

Paulina Stępień

kotlet.tv