Testujemy sokowirówkę Moulinex Smith XXL


Dzisiaj zapraszam Was na test sokowirówki Moulinex Smith XXL. Szczególnie teraz, latem, warto przyjrzeć się bliżej sokowirówkom, by móc cieszyć się świeżymi sokami.

O sokowirówce

Moulinex Smith XXL to sokowirówka, którą bardzo polubiłam już przy pierwszym spotkaniu. Ma nie tylko atrakcyjny wygląd , ale jest też prosta w obsłudze, jak i pozostałe produkty z czerwonej serii firmy Moulinex. Silnik zapewnia moc 1000 W i jest to naprawdę sporo. Moc robi wrażenie, a sok jest fajnie i szybko odciskany z owoców czy warzyw.
Pojemnik na pulpę ma pojemność 2 l, a dołączony dzbanek na ściekający sok – 1,25 l.

Wygląd

Trzeba przyznać, że sokowirówka Moulinex jest po prostu ładna. Korpus wykonany jest ze stali nierdzewnej w kolorze rubinowym, pozostałe elementy są grafitowe. Całość niewątpliwie może być ozdobą kuchni, zarówno tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zresztą grafitowe elementy są nie tylko ładne, ale też praktyczne – nie widać ewentualnych przybrudzeń powstałych od owocowych/warzywnych soków, co szczególnie docenią esteci.

Działanie

Sokowirówka Moulinex Smith XXL ma wspomnianą już bardzo wysoką moc. I jest to rzecz warta podkreślenia. Świetnym rozwiązaniem jest też zastosowanie popularnego ostatnio, szerokiego otworu do wrzucania owoców. Trzeba przyznać, że system Direct Fruit, czyli komin XXL, pomieścił w całości prawie każde jabłko. Otwór ma 85 mm średnicy i jest to wystarczająco, by wrzucać w całości owoce czy warzywa.
Owoce czy warzywa wpadają potem na sito ze stali nierdzewnej, które bezproblemowo radzi sobie z każdą twardszą "sztuką". :)

Muszę przyznać, że działanie tej sokowirówki w niczym nie przypomina maszyn z młodości moich rodziców. Tutaj sok powstaje w kilka chwil, bez buczenia na całe osiedle i w dodatku bardzo szybko i bez niepotrzebnego "paprania się".

Podsumowanie

Testowana przez nas sokowirówka jest prosta w obsłudze, a co dla mnie ważne, jest też bezproblemowa w myciu. Sitko szybko można oczyścić szczoteczką, a cała reszta nie sprawia problemów (brak zakamarków itp.).
Podoba mi się możliwość wrzucania całych owoców i praca samej maszyny. Dodatkowo w zestawie jest dzbanek, któremu można założyć separator piany. Ja jestem na tak. :)

plusy:

  • duża moc (1000 W)
  • otwór XXL, który umożliwia wrzucanie np.: jabłek w całości
  • elegancki design
  • łatwe korzystanie z maszyny (dwie prędkości)
  • łatwe mycie

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 5

  • aneta

sokowirowka jest super ale przestrzegam – serwis tragedia , 2 miesiace czekam na wymiane sitka a oni nadal nie wiedza kiedy je beda miec. tragedia z czesciami zamiennymi. dzis mimo tego ze sokowirowka jest super to kupilabym zelmera bo ma lepszy serwis.

  • sossoft

It would have been helpful if there was no music so we can here the sound of the machine. I want to buy a juicer but I can’t find a Moulinex video in english…

  • Jan Owczarski

jak ja używałem to dzwięk nie był taki jak na filmiku PROSZĘ O POMOC!!!

  • Anita

p. Paulino standardowe sokowirowki moim zdaniem sa glosne polecam wyprobowac sokowirowki o wolnych obrotach, cichsze, znaczniej lepszy jest sok i mozna go przechowywac w lodowce do 72 godzin, co wiecej daja wiecej soku z owocow/warzyw niz standardowe sokowirowki.
Ja uzywam Omega Juicer.

Nie można dodawać nowych komentarzy.