Słodka tarta z budyniem i kokosową bezą to propozycja dla łasuchów :) Jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, ważne tylko by potem uzbroić się w cierpliwość i kroić dopiero po wystudzeniu, a nawet lekki schłodzeniu.
Możecie wykorzystać budyń z torebki, ale polecam domowy budyń czekoladowy, do którego akurat możecie wykorzystać żółtka (białka są wykorzystywane w tym przepisie do zrobienia bezy kokosowej). Wierzch ciasta wypełnia pyszna, lekko chrupiąca beza kokosowa. Polecam i życzę Wam smacznego.
Więcej przepisów na: Ciasta kruche, Tarta

Czas: ok. 1 godzina + chłodzenie
Ilość porcji: duża 29 cm tarta
Ilość porcji: duża 29 cm tarta
Składniki
- 250 g mąki
- 125 g cukru
- szczypta soli
- 125 g masła/margaryny
- 1 jajko
wierzch:
- budyń czekoladowy
- 2 białka
- 1/2 szklanka cukru pudru
- 100 g płatków kokosowych
- 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
Jak zrobić tartę kokosową – film HD
Ten film możesz też obejrzeć w serwisie YouTube: http://youtu.be/M12RWJcmN-Y
Przygotowanie – wersja ilustrowana
Zobacz również:















fajna tarta, jestem ich miłośniczką więc z chęcią bym skosztowała (:
Już mi pachnie kokosem :O
Na pewno wypróbuje ten przepis :D
świetny pomysł na tartę!
[..YouTube..] ŚWIETNE!
[..YouTube..] ŚWIETNE!
O ile zmniejszyć liczbę składników dla formy 25cm?
o 1/4 bym zmniejszyła :) ale tak szczerze to trudno troszkę, więc zrób z całości, a to co zostanie zamień w babeczki – jeśli masz malutkie foremki :)
Uwielbiam wszystko z budyniem, więc taką tartę muszę kiedyś upiec!
Najlepsza tarta jaką kiedykolwiek zrobiłem ;-)

Teraz czas na panna cota ^^
Logan, ależ się cieszę!
Panna cotta też powinna Ci przypasować hihih
Swoją drogą, przez to, że na tym zdjęciu kawałek bezy leży tak na skrawku talerzyka, to aż mam ochotę po niego sięgnąć hihi
[..YouTube..] to byłoby coś dla mnie :) zrobiłabym tylko tak sie zastanawiam nad budyniem czy jest to zwykła ”przeciętna”paczka budyniu czy taka większa? ponieważ można dostać w sklepach większe paczki :)
[..YouTube..] to byłoby coś dla mnie :) zrobiłabym tylko tak sie zastanawiam nad budyniem czy jest to zwykła ”przeciętna”paczka budyniu czy taka większa? ponieważ można dostać w sklepach większe paczki :)
mam pomysl tylko nie wiem czy sie uda . a wiec : zrobic tarte według przepisu tylko zamiast budyniu dac mase karpatkowa i na to beze
Pyszneee ciasto :) teraz się nim delektuję :)) wyszło extra nawet nie zaszkodziło mu to że improwizowałam :) bo miałam jedynie 2 jajka i do ciasta dodałam żółtka i do budyniu waniliowego dodałam kakao :) palce lizac :) dziekuje za przepis na pewno jakiś inny tez wyprobuje :)
a gdybym chciala zrobic takie na normalnej foremce bo nie mam od tarty foremki to skladniki takie same czy jak?
???
Sylwecia ale w normalnej to średnio wyjdzie, wiesz ? to musi być dość niska, na tarte :)
ja wiem wiem ale mnie chodzilo o to ze jako normalne ciasto ten przepis wykorzystac
Tarta wyszła po prostu przepyszna!!!!
Muszę przyznać, że uwielbiam tę stronkę! Wszystkie przepisy są bardzo dobre, wszystko co zrobiłam wyszło i to wyszło pyycha:D!
Dzięki, że jesteście!
Jutro mam wizytę rodziców i teściów, szukałm co mogę zrobić – i właśnie znalazłam!!! To będzie idealne.
Chyba najlepsza strona o gotowaniu!!! DZIĘKUJĘ :)
Żałuję, że znalazłam ją tak późno
Ciacho rewelacja, trochę mi nie wyszła beza z kokosem (ale to moja wina) i tak wszystkim bardzo smakowało :)
Jeszcze raz dziękuję :)
Tarta rewelacja :-) Pyszna a mój kochany to zjadł za jednym podejściem niemal połowę tak mu posmakowała i za tydzień robię ponownie :-)
Upieklam… Rewelacja :) Kruche ciasto wyszlo mi po bokach jak obgryzione, ale nie szkodzi… W smaku przepyszne!
Tylko zastanawiam sie czemu czesc bezowa nie wyszla mi chrupiaca, jak widac na waszych zdjeciach…
Wyszla super!! Dzieki za przepis!!
Czy zamiast budyniu można dać masę budyniową albo jakiś krem? Nie mam formy do tarty więc robię w tortownicy ;) Może wyjdzie.
Wioletta można jak najbardziej ;) w tortownicy będzie ok, po prostu wyłóż fasolkami piekąć spod by z brzegów nie opadło.
Paulino, tarte robie juz po raz piaty i nadal jest to moje ulubione ciasto, jednak za kazdym razem nie wychodzi idealnie :( Za kazdym razem brzegi i tak opadaja i wystrzepiaja sie, pomimo fasolek… Masz jakis pomysl jak temu zaradzic?
mozesz mi powiedziec o formach na tarty jakie są najlepsze bo bede musiala kupic a niewiem jaką, i jakie szklana czy aluminowa do ciast i nie tylko odpisz!!
Jolu zawszę odpisuję przecież
Formy, to kwestia indywidualna, na początek polecam z wyjmowanym dnem, a czy metalowa czy szklana to już jak wolisz. To znaczy są różnice, ale jak ma wyjmowane dno to ma przewagę nad innymi :)
a budyn domowy z twojego przepisu to ile ?
chcialam sie zapytac ile budyniu trzeba dac do tej tarty,,, a po za tym masz tu tarte z wisniami a jak ją właczam to inna tarta sie włacza dlaczego
Jola jest napisane, że film do wiśniowej mi się skasował, więc dałam podobną tartę z innymi owocami… to jest napisane przecież.
A co do tarty z budyniem to 2 budynie
Tarta wygląda rzeczywiście smakowicie ;)
Mam tylko pytanie odnośnie budyniu. Czy na upieczone ciasto wylewam gorący budyń?
Czy beza na wierzchu po upieczeniu będzie piankowa czy krucha(taka jak uwielbiam???
Smakoszka raczej piankowa, jedynie spieczona z wierzchu, ale w środku piankowa :)
Tarta wyszła pyszna, w sam raz na zimowy, nudny dzień.
Na pewno powtórze, polecam
Paulinko Twoje przepisy są rewelacyjne!!!
Przy Tobie się wkręciłam w te wszystkie pyszności.Skorzystałam z Twoich przepisów wiele razy. Muszę przyznać , że tarta mi wychodzi wyśmienicie.
Przedtem robiłam z jabłkami i tym pysznym sosem. Dzisiaj zrobiłam z budyniem, ale waniliowym, nie przeczytałam dokładnie i nie zauważyłam , że podałaś przepis na budyń czekoladowy. ( Nic straconego następna będzie niebawem czekoladowa:)) Nie miałam w domu kupnego czekoladowego i dlatego wzięłam waniliowy, na niego jeszcze dodałam brzoskwinie z puszki i pierzynka kokosowa.
Całej mojej rodzince baaardzo smakowało :)
Macie najlepszą stronę w internecie!!!
Pozdrawiam Was serdecznie .
Jak zawsze bardzo trafiony przepis. Tarta zniknęła w oka mgnieniu i zebrała wiele pozytywnych opinii :)
D

Super! Zniknęła w oka mgnieniu!!!

Zrobiłam tartę, była smaczna, rezultaty możesz zobaczyć na moim blogu. Pzd
A ja zrobiłam w zwykłej prostokątnej blaszce. Pokrojone na kwadraty prezentowało się cudnie. Ale zamiast kokosowej bezy wyszła mi kokosowa pianka, bo dałam białka z 5 jajek i troche mniej kokosu bo miałam resztke. Ale wyszło przepyszne :).
Dorota wygląda suuuper! :)
A ostatnio robiłam ściśle według Twojego przepisu (poza formą oczywiście, bo tylko prostokatną blaszkę mam:)) i wyszła super! Wierzch był pyszny, jak dobre ciasteczko kokosowe. Wyszło bardziej jak mazurek. Ale tym razem nie zdążyłam zrobić fotki :). Pozdrawiam
właśnie skończyłam ostatni kawałek:) co prawda zrobiłam z budyniem waniliowym i użyłam płatków migdałowych zamiast kokosu ale też była super…aż żal, że się skończyła:( następnym razem muszę wypróbować z kokosem:)