„Szkoła wina” – Andrew Jefford


Książka, którą warto przeczytać od deski do deski. To świetne kompendium wiedzy o winach. Znajdziecie tutaj zarówno podstawy, jak i szersze informacje, w tym przegląd konkretnych gatunków win. Jeśli dodać do tego, że autorem jest znany felietonista Andrew Jefford, to po książkę tym bardziej trzeba sięgnąć.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Andrew Jefford napisał przewodnik po świecie wina, a to, co mnie ujęło, to fakt, że książka "Szkoła wina" napisana jest z uczuciem, a zamiłowanie do tematu widać już na pierwszych kartkach książki. Taką książkę lepiej się czyta, a informacje w niej zawarte są przekazywane jak przez dobrego znajomego.

Książka podzielona jest na części, na początek Narzędzia, czyli zbiór informacji o tym, jak degustować, jak pić i jak się uczyć wina. W drugiej części Składniki – poznacie różne rodzaje winorośli, a także dowiecie się, co jeszcze ma wpływ na smak wina. To w tej części przeczytałam o odmianach chardonnay czy resling. Trzecia część to Podróże, część, która najbardziej mi się spodobała. To taka wędrówka po krajach, w których uprawiane jest wino. Możecie tutaj przeczytać, za co konkretne wina są cenione i których koniecznie trzeba skosztować.

Nie ma co ukrywać, że moja wiedza na temat win jest średnia, by nie powiedzieć słaba. Po przeczytaniu tej książki lepiej poruszam się w tym temacie, w dodatku książka napisana jest na tyle przystępnie, że nawet laicy poradzą sobie z tematem.

"Szkoła wina" to świetny pomysł na prezent dla osoby, która zawsze chciała pójść na kurs, ale jakoś czasu zawsze brak. Papier co prawda nie zastąpi smaku i degustacji, ale na pewno ułatwi poruszanie się po rozległej tematyce win.

Informacje o książce

  • Szkoła wina
  • Autor: Andrew Jefford
  • Wydawnictwo: Olesiejuk, 2010
  • Liczba stron: 176, twarda oprawa
  • Cena orientacyjna: 36 zł
Książka szkoła wina od środka
Książka szkoła wina od środka

Paulina Stępień

kotlet.tv