„Szkoła wina” – Andrew Jefford


Książka, którą warto przeczytać od deski do deski. To świetne kompendium wiedzy o winach. Znajdziecie tutaj zarówno podstawy, jak i szersze informacje, w tym przegląd konkretnych gatunków win. Jeśli dodać do tego, że autorem jest znany felietonista Andrew Jefford, to po książkę tym bardziej trzeba sięgnąć.

PS Mój ebook z przepisami już jest! Przejdź do sklepu, aby pobrać darmowy fragment:

Andrew Jefford napisał przewodnik po świecie wina, a to, co mnie ujęło, to fakt, że książka "Szkoła wina" napisana jest z uczuciem, a zamiłowanie do tematu widać już na pierwszych kartkach książki. Taką książkę lepiej się czyta, a informacje w niej zawarte są przekazywane jak przez dobrego znajomego.

Książka podzielona jest na części, na początek Narzędzia, czyli zbiór informacji o tym, jak degustować, jak pić i jak się uczyć wina. W drugiej części Składniki – poznacie różne rodzaje winorośli, a także dowiecie się, co jeszcze ma wpływ na smak wina. To w tej części przeczytałam o odmianach chardonnay czy resling. Trzecia część to Podróże, część, która najbardziej mi się spodobała. To taka wędrówka po krajach, w których uprawiane jest wino. Możecie tutaj przeczytać, za co konkretne wina są cenione i których koniecznie trzeba skosztować.

Nie ma co ukrywać, że moja wiedza na temat win jest średnia, by nie powiedzieć słaba. Po przeczytaniu tej książki lepiej poruszam się w tym temacie, w dodatku książka napisana jest na tyle przystępnie, że nawet laicy poradzą sobie z tematem.

"Szkoła wina" to świetny pomysł na prezent dla osoby, która zawsze chciała pójść na kurs, ale jakoś czasu zawsze brak. Papier co prawda nie zastąpi smaku i degustacji, ale na pewno ułatwi poruszanie się po rozległej tematyce win.

Informacje o książce

  • Szkoła wina
  • Autor: Andrew Jefford
  • Wydawnictwo: Olesiejuk, 2010
  • Liczba stron: 176, twarda oprawa
  • Cena orientacyjna: 36 zł
Książka szkoła wina od środka
Książka szkoła wina od środka

Paulina Stępień

kotlet.tv