Stół wielkanocny w błękitach


Po aranżacji na różowo, tym razem proponuję błękity. Oczywiście, też krateczka, bo wygląda delikatnie, czysto i porządnie. Ja bardzo lubię delikatne kraciaste wzory. Do błękitów pasuje zieleń, szczególnie ta ciemna. Taka zieleń rzeżuchy lub bukszpanu.

Możecie na stole położyć bukszpanowe gałązki albo zrobić malutkie bukszpanowe wianuszki. Ja wianuszki umieściłam w miseczkach, a w środku każdego położyłam przepiórcze jajeczka, które dodatkowo wprowadzają świąteczny na strój. Niewiele trzeba, by stół na Wielkanoc ładnie wyglądał. :)

Serwetki wykorzystałam papierowe, mogą być również w innym kolorze, chociaż błękit wprowadza taką świeżość i "czystość". Jeśli na stole pojawi się świeży bukszpan czy rzeżucha, to zrobi się bardzo wiosennie i świątecznie. Jajeczka przepiórcze możecie zastąpić zwykłym jajeczkiem umieszczonym na każdym talerzu. Jajka również kojarzą się z Wielkanocą.

Stół wielkanocny w błękitach
Stół wielkanocny w błękitach

Jeśli wybierzecie kraciaste serwetki, to zastawa powinna być gładka, bez wzorków. Do wzorzystej lepiej pasują jednolite, np. błękitne serwetki lub w innym kolorze dopasowanym do motywu z talerzyka.

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 1

  • Dorota Bulbiak

U mnie też będą błękity, ale bez krateczki. Zazdroszczę przepiórczych jajeczek – we Wrocławiu szukałam ich w trzech sklepach i już nie było :(.

Nie można dodawać nowych komentarzy.