Stół wielkanocny w błękitach


Po aranżacji na różowo, tym razem proponuję błękity. Oczywiście, też krateczka, bo wygląda delikatnie, czysto i porządnie. Ja bardzo lubię delikatne kraciaste wzory. Do błękitów pasuje zieleń, szczególnie ta ciemna. Taka zieleń rzeżuchy lub bukszpanu.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Możecie na stole położyć bukszpanowe gałązki albo zrobić malutkie bukszpanowe wianuszki. Ja wianuszki umieściłam w miseczkach, a w środku każdego położyłam przepiórcze jajeczka, które dodatkowo wprowadzają świąteczny na strój. Niewiele trzeba, by stół na Wielkanoc ładnie wyglądał. :)

Serwetki wykorzystałam papierowe, mogą być również w innym kolorze, chociaż błękit wprowadza taką świeżość i "czystość". Jeśli na stole pojawi się świeży bukszpan czy rzeżucha, to zrobi się bardzo wiosennie i świątecznie. Jajeczka przepiórcze możecie zastąpić zwykłym jajeczkiem umieszczonym na każdym talerzu. Jajka również kojarzą się z Wielkanocą.

Stół wielkanocny w błękitach
Stół wielkanocny w błękitach

Jeśli wybierzecie kraciaste serwetki, to zastawa powinna być gładka, bez wzorków. Do wzorzystej lepiej pasują jednolite, np. błękitne serwetki lub w innym kolorze dopasowanym do motywu z talerzyka.

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 1

  • Dorota Bulbiak

U mnie też będą błękity, ale bez krateczki. Zazdroszczę przepiórczych jajeczek – we Wrocławiu szukałam ich w trzech sklepach i już nie było :(.

Nie można dodawać nowych komentarzy.