Stół udekorowany zielenią


Nawet w upalny dzień tak udekorowany stół będzie wyglądać świeżo i lekko. Przeważa na nim biel, a świeżości dodaje zieleń. Zieleń od soczystej, po taką bardziej przygaszoną. Również na talerzach pojawia się motyw kwiatowy, co ładnie podkreśla całość.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Te zielone, małe kwiatki to santini, są dość odporne i ładnie stoją w wodzie. Ja wykorzystałam je do ozdobienia serwetek, a także do niskiego bukietu na stole.

Jak widzicie, wystarczy kilka detali w postaci kwiatów, by zupełnie odmienić klasyczny biały stół. Zieleń daje uczucie świeżości. Jeśli kolor zielony zostałby zastąpiony różowym, to byłoby cukierkowo, a z czerwonym bardziej oficjalnie. A taka dekoracja stołu z motywem zieleni będzie dobra zarówno na uroczysty obiad, jak i niewielką imprezę rodzinną.

Aranżacje stołu biały z zielenią
Aranżacje stołu biały z zielenią

Prócz niewielkich obrączek na serwetki z powpinanymi kwiatkami, na stole postawiłam też bukiet z tulipanów, chryzantem i wspomnianych santini. Całości dopełniają dwa rodzaje paprotek. Lekko i biało-zielono oczywiście.

Zastawę polecam białą lub białą z delikatnym motywem kwiatowym, może też być biały talerz duży, głęboki a na przykład jasnozielony talerzyk deserowy, ale wtedy serwetka powinna być biała.

Jeśli nie chcecie robić obrączek na serwetki, to połóżcie na przykład jaskrawozielone – będzie to wyglądać równie fajnie, a na każdej możecie też położyć małego tulipana czy białą różę. ;-)

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 2

  • Panna Malwinna

jak pięknie i wytwornie!

  • Dorota Bulbiak

Jak pięknie! Aż się chce zasiąść i nie wstawać :).

Nie można dodawać nowych komentarzy.