Jaki dzisiaj był piękny dzień! Mimo wciąż ujemnych temperatur, słonko tak świeciło, że czułam już wiosnę :) Przebierałam nogami, żeby już wyjść i złapać parę promieni słonecznych. Taki spacer czyni cuda, nawet kolejka na poczcie wydała mi się mniejsze :) A po powrocie naszło mnie na słoneczną zimową sałatkę.
Tak, zimową, bo granaty, pomarańcze – czy one właśnie zimą nie są najlepsze? Soczyste, pachnące i takie smaczne. A do tego cykoria, która dość jest zaniedbywana przeze mnie, a tu pasuje idealnie. Całość polałam jogurtem i sałatka zniknęła w kilka minut. Taka prosta a taka pyszna.
Lubię soczyste sałatki, lekkie i pięknie pachnące. Sałatka z granatów i pomarańczy właśnie taka jest. Aromat owoców, ich piękne kolory – takie nasycone – tak fajnie kontrastują z totalną bielą za oknem. Taka zimowa sałatka na talerzu, tym bardziej w słoneczny zimowy dzień, jest super. Polecam wszystkim, szczególnie teraz, gdy właśnie te owoce wiodą prym na sklepowych półkach.

Ilość porcji: Miska sałatki; dla 2-4 osób
Składniki
- 1 owoc granatu
- 1 pomarańcza
- 4-5 cykorii (jeśli nie lubicie, to może być np. kapusta czy sałata lodowa)
- 2 łyżki jogurtu
Zobacz jak zrobić sałatkę zimową – film HD
Ten film możesz też obejrzeć w serwisie YouTube: http://youtu.be/_eJWchz_xlY
Przygotowanie – wersja ilustrowana
Zobacz również:












Ciekawy pomysł tym bardziej, że u mnie już do jakiegoś czasu leży granat i właśnie szukałam pomysłu na jego wykorzystanie:)
Dla mnie zdecydowanie wersja z kapustą pekińską lub sałatą. A poza tym _ pycha :)
Ale pysznie i świeżo się prezentuje!
Niby zimowa, ale kolory iście letnie :) Taki promyczek słońca w środku zimy. Pyszności :)
wiosenko – to koniecznie sprawdź jej smak, dla mnie super :)
Grazynko – Ty z tych co nie lubią cykorii? Wiesz ja ją polubiłam, nawet sądzę, że muszę się z nią zaprzyjaźnić :) tak czy tak z kapustą lub lodową sałatą będzie pycha
Ania – oj tak!
Kasia – dokładnie, takie fajne kolorki, że aż trudno uwierzyć, że to zimowe owoce :)