Poznańskie rogale świętomarcińskie na aukcjach


Rogale świętomarciśnkie, fot.: Foto Portal Miasta Poznania
Rogale świętomarciśnkie, fot.: Foto Portal Miasta Poznania

Oryginalny przysmak z Poznania, rogal świętomarciński, jest teraz dostępny w całym kraju. 4 października ruszyła jego przedsprzedaż na stronie www.rogale.allegro.pl. Akcja alleRogal potrwa do 8 listopada. W tym czasie każdy może zamówić certyfikowanego rogala świętomarcińskiego.

Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie będzie można kupić przez Internet. Wypieki dostępne będą na Allegro. Specjalnie na tę okazję utworzono aukcję „Rogal świętomarciński z Poznania”. Miłośnicy poznańskiego przysmaku powinni się jednak spieszyć – przedsprzedaż rogali rozpocznie się 4 października i potrwa do 8 listopada lub do całkowitego wyczerpania zapasów. Każdy zamawiający wraz ze swoją przesyłką otrzyma również informację o tradycji wypieku rogali marcińskich.

Rogale zamówione w Internecie upieką wedle oryginalnej receptury poznańscy cukiernicy.

– Nasze rogale smakują wszystkim, nie tylko Poznaniakom. Ale muszą być prawdziwe, czyli zrobione według sprawdzonego przepisu i przez doświadczonych fachowców – mówi Piotr Koperski, cukiernik biorący udział w akcji. – Trzeba koniecznie patrzeć na kolor nadzienia makowego. Nadzienie prawdziwego rogala jest z białego maku, więc nie może być bardzo ciemne, jak na przykład w makowcu. Wspaniale, że każdy w Polsce będzie miał teraz szansę spróbować oryginalnego poznańskiego rogala marcińskiego.

Partnerami akcji alleRogal organizowanej przez Miasto Poznań jest portal Allegro oraz poznańscy cukiernicy.

Więcej informacji w zakładce „Sprzedaję” na stronie www.rogale.allegro.pl

Źródło: Miasto Poznań

Komentarze: 2

  • Barbara

szkoda ze wczesniej nie wiedzialam:-(
uwielbiam Rogaliki Marcinskie, kto nie jadl niech zaluje;-)

  • Patrycja

Jadłam :) Są nieziemsko pyszne :)

Nie można dodawać nowych komentarzy.