Poznańskie rogale świętomarcińskie na aukcjach


Rogale świętomarciśnkie, fot.: Foto Portal Miasta Poznania
Rogale świętomarciśnkie, fot.: Foto Portal Miasta Poznania

Oryginalny przysmak z Poznania, rogal świętomarciński, jest teraz dostępny w całym kraju. 4 października ruszyła jego przedsprzedaż na stronie www.rogale.allegro.pl. Akcja alleRogal potrwa do 8 listopada. W tym czasie każdy może zamówić certyfikowanego rogala świętomarcińskiego.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie będzie można kupić przez Internet. Wypieki dostępne będą na Allegro. Specjalnie na tę okazję utworzono aukcję „Rogal świętomarciński z Poznania”. Miłośnicy poznańskiego przysmaku powinni się jednak spieszyć – przedsprzedaż rogali rozpocznie się 4 października i potrwa do 8 listopada lub do całkowitego wyczerpania zapasów. Każdy zamawiający wraz ze swoją przesyłką otrzyma również informację o tradycji wypieku rogali marcińskich.

Rogale zamówione w Internecie upieką wedle oryginalnej receptury poznańscy cukiernicy.

– Nasze rogale smakują wszystkim, nie tylko Poznaniakom. Ale muszą być prawdziwe, czyli zrobione według sprawdzonego przepisu i przez doświadczonych fachowców – mówi Piotr Koperski, cukiernik biorący udział w akcji. – Trzeba koniecznie patrzeć na kolor nadzienia makowego. Nadzienie prawdziwego rogala jest z białego maku, więc nie może być bardzo ciemne, jak na przykład w makowcu. Wspaniale, że każdy w Polsce będzie miał teraz szansę spróbować oryginalnego poznańskiego rogala marcińskiego.

Partnerami akcji alleRogal organizowanej przez Miasto Poznań jest portal Allegro oraz poznańscy cukiernicy.

Więcej informacji w zakładce „Sprzedaję” na stronie www.rogale.allegro.pl

Źródło: Miasto Poznań

Komentarze: 2

  • Barbara

szkoda ze wczesniej nie wiedzialam:-(
uwielbiam Rogaliki Marcinskie, kto nie jadl niech zaluje;-)

  • Patrycja

Jadłam :) Są nieziemsko pyszne :)

Nie można dodawać nowych komentarzy.