Poranne inspiracje, zdrowe śniadania w 15 minut – Viola Urban


Pokażę Ci kolejną ciekawą książkę, tym razem o śniadaniach. Zobaczyłam ją przypadkiem i pomyślałam, że spróbuję. Książka jest o śniadaniach, a to temat, który jest dla mnie ważny. Każdego dnia staram się by śniadania były nie tylko szybkie, ale też smaczne, urozmaicone i nie wiało nudą.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

To moja kolejna książka z przepisami śniadaniowymi, jeśli masz jeszcze jakąś wartą uwagi to napisz mi koniecznie. Gdy kupowałam "Poranne inspiracje, zdrowe śniadania w 15 minut" to nie wiedziałam o niej wiele. Śmignęła mi kilka razy na instagramie i tyle. Skusiła mnie tematyka, no i te magiczne 15 minut :) Książkę kupisz tutaj, 39 zł

Śniadania to najważniejszy posiłek dnia, pewnie nie raz to słyszałaś/eś. Dla mnie są ważne, bo mimo pośpiechu staram się byśmy każdego dnia zjedli śniadanie razem. Nigdy nie wychodzimy na głodnego, choć bywa, że spóźniamy się strasznie. Ale śniadanie jemy. Gdy nie zjem odpowiedniego śniadania, tylko "chapnę" coś w biegu, to przyznam Ci, że cały dzień mam słabszy. Znam siebie na tyle, że wiem, iż śniadanie to ważny punkt menu.

No i właśnie te śniadania spędzają mi sen z powiek, no może nie aż tak, ale staram się podpatrzeć coś nowego, aby wyjść poza nasz repertuar. Nie ukrywam, że kupując książkę myślałam też o tym, że może w środku znajdę coś dobrego na wynos co sprawdzi się w dziecięcych lub naszych lunchboxach?

Poranne inspiracje
Poranne inspiracje
Strona z przepisem
Strona z przepisem

Co jest w środku

Na początku jest wstęp, trochę o produktach, trochę o tym na co zwrócić uwagę, jak "czytać" książkę. Warto przeczytać i nie pomijać :) A potem są przepisy, podział jest dość ciekawy. Śniadania z lodówki, śniadania z patelni, śniadania z rondelka, śniadania pieczone, śniadania z blendera.

Czujesz zamysł? Chyba dość oczywisty, fajny podział.

Tak, naprawdę nie powiem Ci, który rozdział jest najciekawszy, bo to zależy do tego, jaki styl przygotowania potraw lubisz, czy wolisz gotować na szybko rano, czy może wolisz przygotować wieczorem? Ja najczęściej szykuję śniadanie rano i... nie umiem się tego oduczyć :)

No dobrze, tak czy tak w książce jest aż 100 przepisów, to naprawdę ogrom inspiracji. Większość dań jest wegetariańska, jest trochę wegańskich, przy wielu jest opcja z zastępstwem danego składnika, co bardzo mi się podoba. Ale ogólnie moje wrażenie jest takie, że w książce jest sporo dań z jajkami. Jeśli szukasz np. wegańskich dań to Cię uprzedzam, bo przy wielu trudno będzie o zamianę, to znaczy wiesz, da się, ale to już nie to samo :) Mi to nie przeszkadza, podoba mi się ogrom pomysłów na placki czy gofry (to przy tych daniach jest sporo jajek) np. gofry jaglane, z burakiem itd. Przy okazji gdybyś kiedyś szukała gofrów bez jajek to my robimy takie, są najlepsze, innych nie robię, ale z tej książki planuję kilka wypróbować.

Ale prócz tego jest sporo różnych owsianek, gryczanek i innych dań prostych do przygotowania, które są lub mogą być wegańskie.

Jest kilka past/dodatków kanapkowych, ale zdecydowanie większość to alternatywa dla kanapek, co dla mnie jest super! Na końcu jest sporo pomysłów na różne koktajle, w tym jeden kawowy (mniam!). Ogólnie muszę Ci powiedzieć, że przeglądając książkę często mówiłam w myślach: "o zrobię!", "o fajny pomysł". Kilka rzeczy (jak gofry) wpadły mi w oko jeśli chodzi o dania dla dzieci. Nie ukrywam, że kupując książkę też miałam nadzieję na to, że coś uda mi się podpatrzeć do codziennych lunchboxów na drugie śniadanie do szkoły. To właśnie te dania typu placuszki, gofry, one moim zdaniem dobrze pasują do pudełka.

Za to jeśli zastanawiasz się nad innymi "do pudełka" to dla osoby dorosłej wykorzystasz na pewno owsianki, gryczanki, czy nawet koktajle jako dodatek. Zatem w książce możesz też podpatrzeć coś do pudełka, choć nie jest to założeniem tej publikacji ;)

Poranne inspiracje
Poranne inspiracje
Tak wygląda w środku
Tak wygląda w środku
Tak wygląda w środku
Tak wygląda w środku
Spis treści
Spis treści
Wstęp

Dla kogo ta książka

Moim zdaniem dla każdego, szczególnie dla osób otwartych na nowe smaki, które szukają wyjścia poza kanapkę z serem czy chcą coś urozmaicić w menu. W książce są zarówno posiłki węglowodanowe, jak i białkowo tłuszczowe, są też uwagi co dodać by posiłek sycił dłużej, by był lepszy dla diabetyków itd. Przy każdym daniu jest też rozpisana kaloryczność, wartości, to na pewno duży plus. A książkę kupisz tutaj, 39 zł