„Lunch w Paryżu” – Elizabeth Bard


Książka na pozór typowo babska, jednak nie do końca. Prócz miłej, lekkiej opowieści w stylu romantycznej komedii, znajdziecie tutaj wiele świetnych przepisów z kuchni francuskiej.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Elizabeth Bard z wielką gracją opisuje historię młodej Amerykanki, która przyjeżdża do Paryża i jak to bywa w takich historiach... przeżywa romans. Jest to nie tylko zauroczenie Gwendalem, ale również smakowitą francuską kuchnią. I to ta druga miłość spodobała mi się wyjątkowo.

Czytając książkę, poznajemy świat gwarnych targowisk, szybkich barów i rewelacyjnych restauracji, w których większość kobiet jest niesamowicie szczupła. Poznając kuchnię francuską razem z bohaterką, poznajemy też samo miasto. Co chwilę w książce znajdziecie kolejny smakowity przepis na danie i właśnie to urzekło mnie w tej książce.

Sama fabuła jest lekka i przyjemna, idealna do pociągu czy poczytania w autobusie. Przypomina mi pozytywną książkę "Pod słońcem Toskanii". Tylko, że tutaj jest więcej smaków. I prócz miłej lektury, można zasmakować specjałów francuskiej kuchni. W końcu przepisy podane są jak na tacy. :)

Polecam Wam gorąco książkę "Lunch w Paryżu", jeśli macie ochotę poczytać coś lekkiego, a potem, by lepiej poczuć klimat – ugotować coś smacznego.

Informacje o książce

  • Lunch w Paryżu
  • Autorka: Elizabeth Bard
  • Wydawnictwo: Bukowy Las, 2011
  • Liczba stron: 372, miękka oprawa
  • Orientacyjna cena: 35 zł

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 1

  • Ania

Czytałam pod słoncem toskanii, narobiłaś mi smaka

Nie można dodawać nowych komentarzy.