Książki kulinarne – moja biblioteczka #2


Chciałabym Ci pokazywać nie tylko nowości wydawnicze, czy książki, które kupiłam ostatnio, ale też książki, które mam, które możliwe, że warto bliżej pokazać. Odkąd sama wydałam książkę to na inne książki kulinarne patrzę zupełnie inaczej. Patrzę i widzę ogrom pracy. Dziś doceniam ją podwójnie, a może i potrójnie.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Tym razem kilka książek, które mam od dawna, ale nie po wszystkie sięgam regularnie. Niemniej wydają się na tyle fajne, że chcę Ci je pokazać :) Zatem w tym wpisie przeczytasz moją opinię o książkach:

  • Na zdrowie, Eliza Mórawska
  • W słoiku, przepisy na cały rok, Kasia Marciniewicz
  • Jaglany detoks, Marek Zaremba
  • Wegańska kuchnia indyjska, Hingle Richa

1. Na zdrowie

To kolejna książka Elizy vel Liski :) Na zdrowie to książka o klasycznym, zdrowym jedzeniu. Szalenie ciepła, bez zadęcia i rodzinna. Bardzo lubię takie książki, choć w dobie diet, różnych trendów, tego typu książki mam wrażenie, że trochę giną. A szkoda. Tutaj mamy kuchnie prostą, zdrową, ale bez radykalizmu. Taką, która jest mi chyba najbardziej bliska, bo sama tak gotuję każdego dnia. Pozytywnie zaskoczyło mnie, że dań mięsnych jest niewiele. Są za to pomysły na smaczne śniadania, obiady, sałatki, a wszystko okraszone pięknymi zdjęciami.

Początkowo sądziłam, że będzie to książka o... strączkach :) ale nic bardziej mylnego, jest to po prostu książka o dobrym jedzeniu, z dobrymi prostymi przepisami, przy których, jak pisze sama Eliza, nie musisz wyrzucać tego co dotychczas masz w szafkach :) Książkę kupisz tutaj, 52 zł

Na zdrowie
Na zdrowie
Na zdrowie
Na zdrowie
Na zdrowie
Na zdrowie

2. W słoiku. Przepisy na cały rok

Kasię znam od... bardzo dawna. Uśmiechnięta, pozytywna. Z jej książki też to czuć. I choć sama przetwory robię baaardzo okazjonalnie, to powiem Ci, że jeśli szukasz dobrej książki o wszelakich przetworach, z ogromną dawką wiedzy, to ta jest genialna. Masz tutaj wszystkie warzywne, owocowe słoikowe cuda, jak również trochę mięsnych. Ja za to polubiłam granolę z tej książki :) A kupisz tutaj, 32 zł

W słoiku
W słoiku
W słoiku
W słoiku
W słoiku
W słoiku

3. Jaglany detoks

Tę książkę mam naprawdę długo. Jest świetna jeśli chodzi o przepisy. Niestety część teoretyczna, poradnikowa, przez nadmierne wstawki religijne trochę mnie zraziła. Trochę niepotrzebnie, bo moim zdaniem najważniejsze to skupić się na przepisach. Ja nie przechodziłam jaglanego detoksu tygodniowego, ale wiem, że wiele osób czuje się po tym świetnie. Dla mnie to raczej baza kolejnych fajnych pomysłów na kaszę, którą uwielbiam szalenie. Kupisz tutaj, 28 zł.

Jaglany detoks
Jaglany detoks
Jaglany detoks
Jaglany detoks
Jaglany detoks
Jaglany detoks

4. Wegańska kuchnia indyjska

Najpierw miałam tę książkę w oryginalne, bo kuchnia indyjska mnie zawsze zachwyca swoimi aromatami i pełnymi, jakże innymi, smakami. Teraz dokupiłam po polsku. Przepisy nie są trudne, choć lista składników wiele razy przyprawiła mnie o palpitanie serca. Jednak spokojnie, większość składników to przyprawy :) Trochę żałuję, że nie przy każdym przepisie jest zdjęcie. Kupisz tutaj, 46 zł

Wegańska kuchnia indyjska
Wegańska kuchnia indyjska
Wegańska kuchnia indyjska
Wegańska kuchnia indyjska
Wegańska kuchnia indyjska
Wegańska kuchnia indyjska

Mam nadzieję, że podpatrzysz coś dla siebie. Jak zawsze czekam też na Twoje propozycje :)