Książka „W kuchni u Kręglickich” – Agnieszka i Marcin Kręgliccy


Książka, którą z przyjemnością się ogląda i czyta. Mam wiele książek o tematyce kulinarnej i to nieprawdopodobne, jak każda jest inna. Każda pozycja, którą miałam okazję Wam dotychczas zaprezentować, różniła się od poprzedniej chociażby układem. Tak jest i z tą.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

W książce "W kuchni u Kręglickich" dania przyporządkowane są do restauracji, które prowadzą autorzy. No właśnie, bo chyba powinnam zacząć od tego, że autorami są restauratorzy – rodzeństwo Agnieszka i Marcin Kręgliccy.

Zobaczcie naszą krótką recenzję wideo.

"W kuchni u Kręglickich" znajdziecie przepisy z kuchni francuskiej, włoskiej, greckiej, hiszpańskiej czy meksykańskiej i tak, jak wspomniałam, są one pogrupowane wedle restauracji, w których te dania są lub były serwowane. Dzięki temu zachowany jest pewien porządek, a wybór receptur jest ogromny.

W sumie w książce jest ponad sto przepisów, wszystkie bogato ilustrowane, co tylko zaostrza apetyt. To taka książka, na którą wystarczy popatrzeć, aby się zainspirować.

Przepisy są różne, zarówno na małe dania, do zrobienia w kilka chwil, jak i na te bardziej wystawne, którymi można oczarować gości. Jest tu przepis na prostą sałatkę z grillowanym kurczakiem podawaną w Meltemi (kuchnia grecka), francuskie ratatouille czy salsę meksykańską, a jednocześnie na coś słodkiego, jak włoskie tiramisu czy meksykański flan. Z każdej kuchni coś smacznego, a mi po prostu podoba się taka kulinarna podróż. :)

To też fajna książka na prezent, szczególnie dla osób, które lubią poznawać nowe smaki i z przyjemnością do niej zajrzą. :)

W kuchni u Kręglickich
W kuchni u Kręglickich

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 3

  • P.

znam tą książkę, byłam też kiedyś w Absyncie, już nie pamiętam co tam wtedy jadłam, ale smakowało mi :)

  • Kasiulka

książka wygląda na bardzo interesującą :-D może uda mi się dorwać ją w księgarni i obejrzeć :-)

  • Bartosz

Oni wystepuja na kanale kuchnia.tv :) w programie „Para w kuchni” widzialem pare odcinkow :)

Nie można dodawać nowych komentarzy.