Książka „Domowy wypiek chleba”


Dzisiaj kolejna książka z naszej domowej biblioteczki, tym razem głównie z przepisami na pieczenie domowego chleba, ale nie tylko. W książce jest wiele świetnych przepisów po prostu na dania mączne. Ciasta, ciasteczka, placki, pierożki czy słone przekąski.

"Domowy wypiek chleba" to książka, w której każdy może znaleźć fajne inspiracje na pieczywo czy inne dania z mąką. Ja uwielbiam piec chleb w domu, a i Was zachęcam, bo to naprawdę wciągające zajęcie. ;)

Książka Domowy wypiek chleba
Książka Domowy wypiek chleba

Niewiele jest polskich książek o pieczeniu chleba, są te dawniejsze, ale jeśli chodzi o nowe pozycje, to jest ich naprawdę malutko. Tym bardziej z przyjemnością dołożyłam tę książkę do naszej kulinarnej biblioteczki.

Książka "Domowy wypiek chleba" jest dla każdego. Zarówno początkujący, jak i bardziej wtajemniczeni domowi piekarze, a nawet ci z Was, którzy pieką chleby w automacie, znajdą tutaj coś dla siebie. :) Nie brakuje w niej przepisów na tradycyjne pieczywo, a także takie wypiekane w maszynie.

Oczywiście, poza przepisami na chleb, znajdziecie tu również inne dania mączne. I słodkie do kawy i wytrawne na przekąskę czy obiad. Knedle, faworki, strucle, makowce... mogłabym wymieniać bez końca.

W książce znajdziecie też przepisy Małgorzaty Puzio, którą pewnie część z Was kojarzy z kulinarnych programów telewizyjnych. A nawet jeśli nie, to i tak po książkę warto sięgnąć. :)

Informacje o książce:

  • Domowy wypiek chleba
  • Autorki przepisów: Małgorzata Puzio, Jolanda i Ida Johnsson, Olga Pawłowska
  • Wydawnictwo: PHW "Arystoteles" sp. j. Marek Matusiak
  • Liczba stron: 160, twarda okładka

Paulina Stępień

kotlet.tv

Dodaj komentarz

Komentarze: 4

Ale fajna ksiazka-zrobicie cos z niej (duzo duzo hihi ) :))))))

Paulina Stępień

Na naszym forum padło pytanie ile jest przepisów na chleby z maszyny w tej książce http://kotlet.tv/forum/pogadanki-kotletowe/gotuj-z-kotletem/page-11/#p686
to ja też dopiszę tutaj :)

Książka ma 160 stron
od strony 9 są chleby. bułki, bułeczki itd.
83 potem są zapiekane na stro (tutaj obwarzanki, pizza itp.)
93 słodkości do kawy
117 dania mączne (jak pierogi)
141 przepisy z wypiekacza

i muszę dodać, że przepisy z wypiekacza wszystkie można robić w standardowym piekarniku :) a jeśli chodzi o robie zwykłych w wypiekaczu to nie wszystkie daje radę, ale też można się zainspirować :)

oj :) w sumie to faktycznie tu powinnam zapytać o książkę :) Dziękuję za odpowiedź

Chciałbym usłyszeć ten nietypowy głos w normalnej rozmowie. Nie ogarniam go i ciekawość mnie zżera ;)
Pewnie wyda się to dziwne, ale zacząłem gotować jak zobaczyłem jak można używać zwykłego, tępego noża i kroić nieregularnie i tak jakby od niechcenia, a jednak wychodzi coś pysznego. Zrozumiałem wtedy, że kuchnia to nie laboratorium i nie ma co się bać, że gotowanie nie wyjdzie. Dziś tępych noży juz nie ma, ale łza się w oku kręci :)