Kompot wiśniowy


Kompot z wiśni pysznie orzeźwia w letnie dni. Kupiliśmy dużo wiśni, najpierw zrobiłam zupę wiśniową, a potem naszło mnie na napój, czyli kompot.

Wiśniowy kompot jest chyba jednym z moich ulubionych, nie jest za słodki, ani za kwaśny. Najlepszy jest schłodzony albo podany z kostkami lodu.

Kompot wiśniowy krok po kroku

  • czas: 30 minut
  • liczba porcji: ponad 2 l kompotu

Składniki:

  • pół kg wiśni
  • 2 l wody
  • 3/4 szklanki cukru
  • Kompot wisniowy

    Krok 1: W sumie w robieniu kompotu nie ma nic skomplikowanego. Wszystkie składniki do garnka i gotuję. Pyszny jest na gorąco i na zimno.

Kompot wiśniowy
Kompot wiśniowy

Paulina Stępień

kotlet.tv

Dodaj komentarz

Komentarze: 8

ja tez lubie wszystki kompoty! a najbardziej truskawkowo-rabarbarowy z pomaranczą :))

dobry jest sam nawet ugotowałem i napileś sie jewst pyszny nawet na ime

a czym można posłodzic kompot aby był zdrowszy?? bo ja zawsze dodaję dużo cukru, bo nie lubię kwasnego…

Ale z tym trzy czwarte szklanki cukru na pół kg owoców to lekkie przegięcie. Przy tym chyba coca cola jest mało słodka. Ja na 1 kg daje ze 3 max 4 łyżeczki, a jeśli chce się zdrowiej, to miodu można dodać. Oczywiście też bym nie zasunął 3/4 szklanki na taka ilość ;) Normalnie zjechałem bo aż mi się trzustka wykręciła na samą myśl o takiej rakietowej dawce glukozy we krwi, no chyba, że na księżyc na tym kompocie ktoś chce lecieć ;)). Sorry za lekka ironię, ale owoce zawierają same w sobie cukry i nasze organizmy nie są przystosowane do takich mega dawek cukru, więc lepie cukier stosować mimo wszystko skromniej, bo takie ilości się nie przerobi na energię, a jedynie w tłuszcz. Pozdrawiam jako też miłośnik kompotów.

A jak dlugo trzeba gotowac kopot ?
Bo wole tak orientacyjnie sie nastawic.
Nie chce przegotowac owocow.

Fajny przepis:)

Żałuję, że wcześniej nie przeczytałam komentarzy, bo chociaż posłodziłam kompot połową szklanki i tak jest zdecydowanie za słodki.

  • Julia

Ja poslodzilam jedna łyżka miodu i jest pyszny i super słodki. :)))))