Jak czyścić wątróbkę


Dzisiaj krótki poradnik o czyszczeniu wątróbki. Najdelikatniejszą wątróbką jest wątróbka drobiowa, to tę lubię najbardziej, ale z każdą inną należy postępować podobnie. Oczyszczamy z nieciekawych błonek i "żyłek". Zostawiamy tylko różowe mięso. Najłatwiej oczyścić wątróbkę poprzez rozcięcie jej w najwęższym miejscu. Macie swoje sposoby? Zostawcie koniecznie komentarz. :)

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

O czym jeszcze warto pamiętać? Wątróbka będzie delikatniejsza i bez goryczki, jeśli zamoczycie ją w mleku. A nie będzie twarda, jeśli posolicie ją po usmażeniu. Ma to mniejsze znaczenie przy drobiowej. W trakcie smażenia radzę też lekko nakłuć wątróbkę, wtedy będzie smaczniejsza.

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 6

  • Teresa

Jak najbardziej polecane jest oczyszczenie i moczenie.Dla odmiany ja mocze w maślance.Jest kjruchutka.

  • delfinek2304wp

Posiadasz przepiękne włosy… :-) Pozdrawiam.

  • kotlettv

dziękuję za komplement, bardzo staram sie o nie dbać :)

  • Lauren

Ja oczyszczam jak jest lekko zmrozona wtedy łatwo sie usuwa wszelki żyłki jest niemal czysta bez tych żyłek

  • Mariusz

…jest Pani przesympatyczna…

  • iwona

no dobrze a co robimy z takimi zakrwawionymi żyłkami ? co w środku mają takie skrzepy ? tak cholernie ciężko jest to usunąć…. one się zdarzają nawet w takiej jednej połóweczce…. :( lubię wątróbkę ale jej oczyszczanie doprowadza mnie do furii… co zrobić

Nie można dodawać nowych komentarzy.