Polub nas ;-)

Grube nalesniki z serem

Sycące i szybkie naleśniki. W zasadzie dla niektórych określenie naleśniki w stosunku do tych „grubasków” będzie dziwne, ale do naleśników im najbliżej. Grube naleśniki z białym serem dodatkowo polane miodem to mój pomysł na niesamowicie szybki obiad, który można zrobić z samego rana i zabrać ze sobą do pracy.

Zaletą tych grubych naleśników jest to, że robi się je szybko, są naprawdę smaczne, sycące i nie trzeba ich podgrzewać. Z podanej porcji wychodzi 5 grubasków i jest to tyle, aby najadły się dwie osoby. Grube naleśniki składam na pół póki są jeszcze gorące a potem do środka wkładam zmielony ser biały z dodatkiem serka waniliowego i cukru pudru. To wszystko polewam miodem… mmm pycha!

Wersja jeszcze szybsza – za nadzienie proponuję mielony ser z wiaderka, taki na sernik. W tej roli spisuje się fantastycznie :) Acha i nie zapomnijcie, by te naleśniki naprawdę „napakować” tym serem, w końcu to grube naleśniki nie tylko ze względu na ciasto, ale i nadzienie. A potem miodek lub syrop klonowy i gotowe. Smacznego.



Grube naleśniki z serem

Czas: ok. 15 minut
Ilość porcji:5 sporych naleśników, dla 2 osób

Składniki

  • 1 szklanka mąki
  • 1,5 szklanki mleka
  • ok. 1/4 szklanki oleju
  • 1 jajko
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia

nadzienie (można zastąpić gotowym serem z kubełka, na sernik)

  • 200 g zmielonego sera białego
  • 2 łyżki serka waniliowego
  • troszkę cukru pudru
  • miód do polania (lub syrop klonowy)

Jak zrobić grube naleśniki – film HD

Ten film możesz też obejrzeć w serwisie YouTube: http://youtu.be/fF8bpJvXs4I

Przygotowanie – wersja ilustrowana

Grube naleśniki jak robić
Krok 1.

Wszystkie składniki ciasta naleśnikowego umieszczam w misce i miksuję.

Grube naleśniki jak robić
Krok 2.

Na rozgrzaną patelnię wlewam łyżką wazową porcje ciasta (nie natłuszczam patelni, lecz na suchą). Jeden naleśnik to u mnie niecała łyżka wazowa.

Grube naleśniki jak robić
Krok 3.

Trzymam na średnim ogniu, aż na wierzchu pojawią się „dziurki”. Ogień nie może być zbyt mocne, bo się przypalą, ma być „akurat” :).

Potem przewracam naleśnika, chwilkę podsmażam. Kładę na talerz i natychmiast zginam – trzeba tego naleśnika złożyć na pół póki ciepły.

Grube naleśniki jak robić
Krok 4.

Ser biały mieszam z waniliowym serkiem i cukrem pudrem. Nakładam sporo do środka każdego naleśnika. Polewam miodem, gotowe :) Smacznego.

Wersja do druku Wersja do druku

Zobacz również:

Komentarze (52)

Skomentuj



Dodaj foto

Możesz dodać własne zdjęcie i pochwalić się zrobionym daniem. Zrób zdjęcie i wgraj je poprzez poniższy formularz (maksymalny rozmiar pliku to 2 MB). Będzie nam bardzo miło :)