Dania wielkanocne


Jakie dania goszczą co roku u Was na Wielkanoc? U mnie zawsze pojawiają się dania wielkanocne, bez których nasza rodzina nie może wyobrazić sobie świąt. I choć ta tradycja nie jest tak silna jak wigilijna i trudno wymienić 12 potraw, to są dania, które kojarzą się konkretnie ze świętami.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

A jak jest u Was? Zróbmy znowu taką fajną listę naszych wielkanocnych potraw, jak ostatnio przed Wigilią. :)

W te wiosenne święta spotykamy się rodzinnie przy śniadaniu, dlatego zacznę od dań śniadaniowych. Zawsze są faszerowane jajka, galaretki, szynki i domowy chleb.

Śniadanie wielkanocne

Po śniadaniu często częstujemy się czymś słodkim, ale zanim przejdziemy do słodkiego, to czas na świąteczny obiad. Jakie dania goszczą u Was na stole? Znacie różnicę miedzy żurkiem a barszczem białym? :)

Obiad wielkanocny

I oczywiście słodkości, mazurki, serniki, baby i babeczki. Tu zawsze jest mazurek, który robiła jeszcze moja Babcia, jest też sernik i często jakaś baba (nie zawsze drożdżowa, ale np. babka cytrynowa mojego Taty). Mama robi swój najlepszy sernik na krakersach, a Teściowa najlepszą na świecie stefankę-miodownik, którym zajadam się tonami od święta i... zawsze brakuje mi mobilizacji, by ją upiec i Wam pokazać. :) To jedno z tych ciast, którymi lubię być częstowana.

Słodkie dania wielkanocne

A na stole pojawiają się też dania-niespodzianki, jak kogut wielkanocny albo muffiny jajka. :)

A jak jest u Was? koniecznie napiszcie, jakie dania wielkanocne goszczą na Waszych stołach.

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 113

  • Ania

u nas na sniadanie jest barszcz biały oczywiscie z biała kiełbaską jajka na kilka sposobów sałatki itp… no i ciasto to oczywiste ,,, stefanka juz jest upieczona jeszcze sernik z rosą , albo puszysty z polewa kajmakową , babka piaskowa i małe mufinki dla dzieciaków a i mam zamiar zrobic klopsa z jajkiem i schabik z morelą ,,, pozdrawiam i zycze Wesołych Swiat — zyczy Ania wraz z rodzina z Kanady ,,, Edmonton Alberta

  • Barbara

Ja właśnie kombinuję, co przygotować w tym roku. Dziękuję bardzo za inspiracje :) Pozdrawiam, również z Edmonton

Nie można dodawać nowych komentarzy.