Jak jest upał to warto sięgać po wszelkiego rodzaj chłodniki. Dzisiaj zapraszam Was na super szybki i fantastycznie prosty chłodnik jogurtowy. Prosty i smaczny.
Chłodnik jogurtowy to nic innego jak ogórek, rzodkiewka, szczypior wymieszane z jogurtem i doprawione pieprzem i solą a do tego jajko. Prawda, że proste? Takie danie może stanowić lekki obiad lub małą przystawkę, idealne danie na zimno. Polecam i smacznego życzę ;-)
Czas: ok. 15 minut
Ilość porcji: dla 2 osób
Ilość porcji: dla 2 osób
Składniki
- 1 ogórek
- pęczek rzodkiewek
- troszkę szczypiorku
- dwa jajka na twardo
- 500 g jogurtu
- 1 łyżeczka pieprzu
- troszkę soli
Jak zrobić chłodnik jogurtowy – film HD
Ten film możesz też obejrzeć w serwisie YouTube: http://youtu.be/U7qy2eD1kEU
Przygotowanie – wersja ilustrowana
Zobacz również:












ale fajny :D ……na pewno zrobię jak tylko się ociepli :) ….. Stronka po prostu mnie porwała …Maz mówi ze dostałam totalnie pozytywnej korby ….Dziękuję
ja robię podobny, tylko jeszcze dodaję pęczek koperku, a szczypiorku też pęczek i koncentrat buraczany, a ogórki i rzodkiewki ścieram na tarce jarzynówce
mniam……… chyba dziś zrobię:)
[..YouTube..] Super…Ja uwielbiam chłodniki szczególnie z botwinką. Najbardziej lubię taki mocno schłodzony :)
[..YouTube..] Super…Ja uwielbiam chłodniki szczególnie z botwinką. Najbardziej lubię taki mocno schłodzony :)
Bardzo ciekawy przepis :) Dotąd byłam przeciwna wszelkim chłodnikom (może dlatego, że nie wypróbowałam?), ale ten przepis bardzo mi się spodobał, na pewno wypróbuję :) Pora (i pogoda, a przynajmniej na Śląsku..) zdaje się być idealna na takie danko :)
Pozdrawiam serdecznie, w szczególności Autorów, których przepisy stanowią inspirację, jak widzę, nie tylko dla mnie :)))
Dobromiła – cieszy mnie to niesamowicie :) mnie napędzają takie słowa, hihihi
U nas jest baaaardzo gorąco swoją drogą, więc chłodniki to moje wymarzone dania :)
Moniko – ja robię też z buraczkami lub botwinką, a ten to wersja leniwa! :)
wiesz, że nigdy, ale to nigdy nie ścierałam ogórkow ani rzodkiewek na tarce o grubych oczkach?! zawsze kosteczka hihihi
Ewa – chłodniki są rewelacyjne, taki na jogurcie jest bardzo prosty i smaczny, chłodnik dobrze doprawiony jest pycha, więc spróbuj koniecznie hihihi
A za pozdrowienia dziękujemy hihihi :) i przesyłamy również
Świetny musi być! Na pewno wypróbuję niedługo…
U Was też masa komarów? Ja jak wieczorkiem wyjdę to jedno wielkie bzyczenie słychać… Łąki mokre teraz to mają gdzie składać jaja, parszywce. ;X
Z całą pewnością by mi smakował. Zrobię sobie :))
KZ – zatrzęsienie i muszek!!!! bzz bzzz bzzz muszki są okropne!
o tak, chłodniki to to co lubię najbardziej, zwłaszcza w taki upał, ja jestem fanką chłodnika litewskiego, ale każdy inny też chętnie przyjmuję;)
pozdrawiam
mniam, mniam :)