„Biesiada – przyjęcie w swojskim stylu” – Olga Smile


Za oknem mamy piękną wiosenną pogodę, a co za tym idzie, rozpoczął się sezon grillowania i biesiadowania na świeżym powietrzu. Dzisiaj książka z przepisami w sam raz na takie okazje, jest to "Biesiada – przyjęcie w swojskim stylu", kolejna książka Olgi Smile. W kotletowej biblioteczce stoi już egzemplarz z dedykacją od miłej autorki, a dzisiaj zapraszam Was na krótką recenzję. :)

"Biesiada – przyjęcie w swojskim stylu" to kolejna książka z serii "Kuchnia sercem domu" (wyd. Olimp Media). Poprzednia, "Wielkanoc - świąteczna kuchnia mojej babci", przypadła nam do gustu. Ta wydana jest podobnie, co na pewno ucieszy miłośników ładnych zdjęć. Bo znajdziecie tutaj naprawdę atrakcyjnie zilustrowane gotowe potrawy, co pobudza wyobraźnię i zachęca do działania.

Książka wydana jest w twardej oprawie i chociaż nie jest zbyt gruba, to w środku znajdziecie aż 150 przepisów na biesiadne dania. Całość podzielona jest na trzy działy: Dania na biesiadnym stole – zimne i ciepłe, oraz biesiadne napoje. W tym pierwszym znajdziecie przede wszystkim przekąski na zimno. To tutaj szukajcie przepisu na tatara śledziowego czy smalec. Mi spodobały się też gomółki serowe, które na pewno zrobię niebawem. I takich ciekawych pomysłów na małe co nieco jest naprawdę sporo.

Kolejny dział to dania na ciepło, coś dla największych smakoszy. Jeśli szukacie konkretnych potraw na biesiadę, to tu znajdziecie golonkę w piwie czy bigos. A ostatni rozdział to napoje. Większość rozgrzewająca, jak herbata z prądem, którą pewnie większość z Was zna i lubi, czy smakowity poncz.

Przepisy są zilustrowane całostronicowymi zdjęciami, a prócz składników i instrukcji krok po kroku mówiącej o tym, jak danie przygotować, znajdziecie też pomysły na alternatywne dania. Każdy przepis rozpoczyna krótki wstęp od autorki, który pozwala lepiej poznać smak prezentowanego dania i jeszcze bardziej zachęca do przygotowania go samodzielnie.

Jeśli macie książkę "Biesiada...", to koniecznie podzielcie się swoimi uwagami. :)

Informacje

  • Biesiada – przyjęcie w swojskim stylu
  • Autor: Olga Smile
  • Liczba stron: 128, twarda oprawa
  • Wydawnictwo: Olim Media, 2011
  • Orientacyjna cena: 25 zł
Książka Biesiada Olgi Smile
Książka Biesiada Olgi Smile

Paulina Stępień

kotlet.tv

Dodaj komentarz

Komentarze: 4

super książka muszę sobie kupić ! ;)

  • Olga z Facebooka

Dziękuję :)

  • Dorota z Facebooka

Lecę dziś do księgarni :)

Pierwsza książka ” Smak Imprezy” była dużo lepsza. „Biesiada” mnie zawiodła, przerost formy nad treścią, niestety.