Aranżacja stołu – stół liliowy i nowa seria


Długo się zbierałam, ale w końcu mi się udało. Mam nadzieję, że spodoba się Wam nowa seria poświęcona aranżacji stołu. Co jakiś czas przedstawiać będę pomysły na dekorację stołu. Wszak jedzenie, nawet najlepsze, ale podane byle jak, wiele traci. Nawet najskromniejsze danie w ładnej, ciekawej, a czasem zabawnej oprawie, staje się smaczniejsze. Mam nadzieję, że kogoś zainspiruję do wariacji na temat stołu, koloru i dodatków.

PS Koniecznie zobacz mój nowy ebook "Proste przepisy" - to 154 strony i 66 najlepszych przepisów, w tym mnóstwo porad jak zaplanować zakupy i posiłki na cały tydzień. Przejdź do sklepu:

Przedstawiając Wam moje aranżacje, będę mogła przy okazji poświęcić trochę czasu na to, co sprawia mi frajdę. Lubię podpatrywać, dekorować, a nawet lubię szyć, więc będę miała ku temu dodatkowy pretekst. Wielką przyjemność sprawia mi wybór materiałów, kolekcjonowanie nowych talerzyków czy miseczek. A wszystko sprowadza się do tego, że stół nie musi być nudny, czasem wystarczy tylko kilka drobiazgów. :)

Stół liliowy, od którego chcę zacząć, pasuje idealnie na rodzinne przyjęcie, np. niedzielny obiad. Kiedyś nie doceniałam walorów koloru fioletowego, teraz widzę, że jedzenie wygląda przy nim korzystnie. Do dekoracji stołu w kolorze delikatnie fioletowym wcale nie potrzeba wiele. Wykorzystałam klasyczny biały obrus, który ożywiłam kolorem.

Wystarczą fioletowe serwetki (najlepiej bawełniane lub z innego materiału, chociaż i papierowe będą fajnie wyglądać) jednorodne, bez wzorków. A drugim elementem istotnym są podłużne bieżniki w kolorze zbliżonym do koloru serwetek. Aby fajnie to wyglądało, bieżnik powinien być wykonany z dość sztywnego materiału i mieć minimum 28–30 cm szerokości. Na długość powinien być nie dłuższy niż bazowy – biały obrus pod spodem (aby boki nie dyndały, może być za to troszkę krótszy).

Na takim liliowym stole najlepiej wyglądać będą białe talerze, z ewentualnym dodatkiem srebrzystego lub złotego zdobienia. Jeśli chodzi o szklanki, kieliszki itp. to najładniej prezentują się te z cienkiego szkła, fajnie zdobione (choć niekoniecznie), które sprawiają wrażenie "lekkich".

Do dekoracji stołu będą pasować delikatne świeczniki w kolorze srebrnym, fioletowym lub białym, jednak niezbyt masywne. Tak, jak fioletowy jest "lekkim" kolorem, tak i w dodatkach stawiamy na lekkość.

Paulina Stępień

kotlet.tv

Komentarze: 10

  • cukrowa wróżka

Śliczna ta dekoracja! Mam książkę na ten temat, więc trochę się tym zawsze interesowałam..
A fiolet mój ulubiony kolor… Słodko to wygląda. :]

  • moniczek75

uwielbiam fiolety, większość ubrań ma w tych odcieniach
a i pomysł z aranżacją super

  • myniolinka

piękna aranżacja! bardzo, ale to bardzo mi się podoba :)

  • wiosenka27

Mnie się Twój pomysł bardzo podoba:) Czasami oglądam program Ewy Wachowicz, ona też pokazuje dekorację stołu, można coś podpatrzeć:)

Paulina Stępień

Bardzo się cieszę, że się podoba :) Będę starała się wrzucić co jakiś czas jakiś fajny pomysł na aranżację ;-)

cukrowa wróżko – książki nie mam, ale zawsze pociągało mnie dekorowanie i takie małe detale :)

Moniko – cieszę się, że pomysł się spodobał, a z tymi ubraniami hihih, ja mam dużo śliwkowych :)

Mynilinka – miło mi ogromnie :)

wiosenko – Programu nie znam, bo w domu nie mamy telewizora, ale widocznie muszę się zaznajomić :)

  • sebanpl

Według mnie trochę słabo to wygląda, czekam na kolejne propozycje.

  • dam18971

fajnie a nie słabo:P elegancko, że tak powiem Francja Elegancja:P

  • sylwecia

ehhh uwielbiam wszelakie fiolety…przeslicznie wyglada stól

  • Maniuta43

Fajnie:)

  • 256HEX256

zgadzam się, słabo ;/ Tu znalazłem fajny sposób, trwa to tyle samo a efekt z 349 razy lepszy watch?v=ULbf6iqGgNA&feature=related

Nie można dodawać nowych komentarzy.